29.07.2016

PÓŁMETEK WAKACJI? TYLKO NA ROWERZE W KROKOWEJ

Jak najprzyjemniej spędzić półmetek wakacji? Najlepiej wsiąść na rower i pojawić się w Krokowej. W niedzielę 31 lipca fani szosy będą mogli zmierzyć się w wyścigu Colnago Lang Team Race. Dzień wcześniej odbędzie się Krokowa Lang Team Maraton MTB.

Emocje po Tour de Pologne i Tour de Pologne Women już opadły, ale wakacje i sezon kolarski trwają w najlepsze. Czas więc powrócić do amatorskiej rywalizacji, a na kilka dni przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro poczuć się jak zawodowiec. Wszyscy, którzy kochają rowery mogą w weekend przyjechać do Krokowej, przyciągającej fanów aktywnego wypoczynku i zapewniającej niepowtarzalne możliwości obcowania z naturą w rozległych lasach oraz nad brzegami morza Bałtyckiego czy Jeziora Żarnowieckiego. - Krokowa od lat jest stałym punktem na mapie naszych kolarskich imprez. Przepiękne krajobrazy, atrakcyjne trasy, gościnni mieszkańcy – to wszystko sprawia, że rower w Krokowej to czysta przyjemność. Mamy środek wakacji, więc zapraszamy wszystkich, którzy wypoczywają nad morzem, aby spróbowali rowerowej przygody – zachęca Czesław Lang.

W niedzielę Krokową i okolice opanują kolarze szosowi podczas trzeciego w sezonie wyścigu Colnago Lang Team Race. Rywalizacja rozpocznie się u stóp Zamku, a następnie będzie się toczyła na nieco ponad 20-kilometrowej, bardzo malowniczej rundzie poprzez Gminę Krokowa, m.in. wzdłuż Jeziora Żarnowieckiego. W większości trasa jest płaska i sprzyja rozwijaniu dużych prędkości. Niech jednak nikogo to nie zmyli, bo kolarzy amatorów czeka też mierzący 1700 metrów podjazd pod Sobieńczyce na około 5 kilometrów przed końcem okrążenia, na którym wiele może się wydarzyć.

Nie ma więc lepszej okazji, by poczuć się jak gwiazdy Tour de Pologne i Tour de Pologne Women. Żaden inny wyścig dla amatorów w Polsce nie ma takiej świetnej oprawy jak one. - Będziemy mogli bawić się i ścigać w doborowym towarzystwie, bo w niedzielnym wyścigu wystartują między innymi Krzysztof Sujka, Henryk Charucki, Jan Faltyn i mój przyjaciel z Baszty Bytów Piotr Młyński – mówi Dyrektor Generalny Lang Team. Swoich sił w Colnago Lang Team Race może spróbować każdy. Start odbędzie się na dystansach Mini (41 km) i Maxi (82 km). Zapewniamy emocje i świetną zabawę. Najszybsi na mecie mogą liczyć na moc wspaniałych nagród. Rywalizacja rozpocznie się punktualnie o 11:00.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI