KrokowaGmina Krokowa posiada 18,5 km pas dostępu do morza. Piaszczyste, szerokie plaże miejscowości wypoczynkowych: Dębek, Białogóry i Karwieńskich Błot przyciągają wczasowiczów spragnionych wody, słońca i gorącego piasku. W Dębkach, leżących nad samym brzegiem morza, odcinek plaży jest najdłuższy, oddzielony od samej miejscowości wąskim pasem sosnowego lasu. Sprawia to, że dotarcie na plażę jest przyjemną przechadzką,
a nad samym morzem nie ma tłoku. Ciekawostką w skali kraju jest port rybacki w Dębkach,
z którego rybacy tradycyjnymi łodziami wychodzą w morze. Swoje połowy sprzedają czekającym zawsze amatorom świeżej ryby. Dużym zainteresowaniem wczasowiczów cieszy się także Białogóra. Jest dobrze rozwiniętą turystycznie miejscowością nadmorską, otoczoną obfitującymi w jagody, borówki i grzyby lasami oraz dwoma rezerwatami: „Babnica”
i „Białogóra”. W wielu miejscowościach Gminy Krokowa można skorzystać z kwater
u rolników, gdzie mamy gwarancje ciszy, spokoju oraz wspaniałego wypoczynku na łonie natury.

Krokowa  Krokowa Krokowa 

Amatorów sportów wodnych i nie tylko, zapraszamy nad Jezioro Żarnowieckie, jedno z największych na Kaszubach. Jezioro nie jest objęte strefą ciszy, dlatego też jest idealnym miejscem do uprawiania sporów wodnych. Na turystów czekają trzy przystanie żeglarskie w jedna w Brzynie, dwie w obrębie miejscowości Lubkowo. Obiekty wyposażone są w pomosty cumownicze, slipy oraz zaplecza sanitarne. W lipcu i sierpniu przystanie są otwarte codziennie od godz. 10:00-19:00. Można tam wypożyczyć żaglówkę klasy „PUCK”, kajaki, rowerki wodne lub leżak. Częstymi gośćmi na tym terenie są wędkarze, którzy na Jeziorze Żarnowieckim, Jeziorze Dobrym oraz rzece Piaśnicy mogą łowić szczupaki, okonie, a nawet trocie. Amatorów wędkarstwa morskiego zapraszamy do skorzystania z możliwości wypłynięcia na połowy z rybakami w Dębkach.

Krokowa Krokowa  Krokowa 

Gminę charakteryzuje urozmaicony krajobraz oraz bogactwo fauny i flory. Ze względu na unikalną roślinność bagienną i torfowiskową oraz siedliska lęgowe, chronionych gatunków ptaków oraz piękne krajobrazy, północną część obszaru gminy włączono do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Poza tym cenne gatunki chronione są w dziesięciu rezerwatach przyrody. Wszystko to sprawia, że miłośnicy przyrody mogą śmiało zawitać w te strony z aparatami i lornetkami.

Osoby, które nie lubią leżeć na plaży z całą pewnością nie będą się nudziły, bo o aktywny wypoczynek jest tu wyjątkowo łatwo. Zapraszamy na piękne piesze szlaki turystyczne, w tym dwa Parki Nordic Walking w Dębkach i Białogórze, obecne są tu także stadniny koni, korty tenisowe w Krokowej, minigolf w Białogórze, ścianka wspinaczkowa w Krokowej, siłownie zewnętrzne zlokalizowane w większości miejscowości na terenie gminy. Cyklistom zapewne zapadną w pamięci wyjątkowe widoki ze ścieżki rowerowej pomiędzy Krokową
a Swarzewem.

Niezaprzeczalnym walorem gminy jest dziedzictwo kulturowe zaznaczające się wieloma zabytkami o ogromnej wartości historycznej i kulturotwórczej, wśród których, między innymi możemy wymienić: Kompleks Pałacowo-Parkowy w Krokowej, XIV-wieczny Zespół Klasztorny w Żarnowcu, Pałace w Prusewie i Kłaninie, odtworzony przy rzece Piaśnicy słup graniczny z 1919 r. ustanawiający niegdyś granice polsko-niemiecką.

Nie sposób przedstawić wszystkich atrakcji, które czekają na gości. Jedno jest pewne, wypoczynek na łonie natury, w małych kameralnych miejscowościach nadmorskiej gminy Krokowa, z dala od przemysłu i zadymionych miast, pozwoli wszystkim, zmęczonym gwarem miejskich aglomeracji, w szybkim czasie zregenerować siły.

Niektóre atrakcje Gminy Krokowa:

 1. Zespół Kościelno - Klasztorny w Żarnowcu
 2. Zespół Pałacowo - Parkowy w Krokowej
 3. Zespół Pałacowo - Parkowy w Prusewie
 4. Pałac w Kłaninie
 5. Muzeum w Krokowej
 6. Przystanie Jachtowe Nad Jeziorem Żarnowieckim
 7. Droga Rowerowa Krokowa-Swarzewo
 8. Korty Tenisowe w Krokowej
 9. Stadniny Koni w Białogórze, Karlikowie, Karwieńskich Błotach
 10. Spływy Kajakowe Rzeką Piaśnicą
 11. Parki Nordic Walking w Dębkch I Białogórze
 12. Ścieżka Przyrodniczo-Leśna „Białogóra”
 13. Piesze Szlaki Turystyczne: Zielony „Puszczy Darżlubskiej”, Krokowa - Wejherowo, liczący 37 km, Czarny „Grot Mechowskich”, łączący Krokowa - Puck, liczący 29 km, Niebieski „Nadmorski”, łączący Krokowa - Jurata, liczący 54 km.
Krokowa Krokowa  Krokowa 

Gmina Krokowa, to również dobre miejsce na udane inwestycje.

Położenie gminy jest jednym z największych atutów. Z jednej strony piękne plaże morskie, dostęp do jeziora Żarnowieckiego, czyste środowisko, z drugiej bliskość Trójmiasta i trasy S6, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Żarnowiec, przygotowane szczegółowe plany zagospodarowania przestrzennego w połączeniu z ofertą sprzedażową gruntów gminnych sprawiają, że na terenie Gminy Krokowa można zrealizować, z sukcesem, większość ciekawych pomysłów, od inwestycji turystycznych począwszy na nieuciążliwym przemyśle kończąc.

Zapraszamy do Gminy Krokowa www.krokowa.pl